Etapy produkcji

8 etapów produkcji

  1. Wszystko rozpoczyna się od koncepcji. To ona jest podstawą wykonania projektu. Następnie powstaje prototyp. Nowe zabawki tworzymy zainspirowani między innymi potrzebami zgłaszanymi przez pomysłowych rodziców.
  2. Zabawki LOBITO powstają z naturalnego drewna bukowego pochodzącego z legalnych lokalnych źródeł, pozyskiwanego bez szkody dla środowiska. Drewno suszymy samodzielnie, aby mieć pełną gwarancję, że jest odpowiednio suche. Suche drewno daje pewność, że produkt wytrzyma próbę czasu i będzie można latami cieszyć się naszą zabawką. Suszenie pozbawia drewna szkodników i grzybów. Z kolei proces parzenia buku nadaje mu jednolitą strukturę i ciepłą barwę.
  3. W naszej stolarni drewno jest wstępnie strugane, cięte i klejone. Maszyny CNC nadają kształt drewnianym elementom z niewyobrażalną precyzją. Obróbka krawędzi i otworów odbywa się na konwencjonalnych maszynach. Finalnym procesem obróbki jest szlifowanie które eliminuje drzazgi i redukuje chropowatość drewna, czyniąc powierzchnię jedwabiście gładką.
Zabawki z drewna Lobito
Drewniane zabawki Lobito
  1. Barwienie odbywa się poprzez zanurzenie elementów w bejcach pochodzenia roślinnego, które mają niepowtarzalne barwy i są bezpiecznie dla maluchów. Dla ochrony, wierzchnia warstwa zabawki jest 3-krotnie pokrywana warstwą bezpiecznego lakieru bębnowego który daje niespotykaną odporność na uderzenia. Trzykrotne lakierowanie bębnowe trwa godzinami. Długo? Tak, ale wiemy, że warto. Dzięki temu nasze zabawki nawet po wielu latach wyglądają jak nowe. ​Lakier posiada atesty dla najmłodszych dzieci. Polakierowaną powierzchnię można bezpiecznie gryźć i lizać, gdyż jest odporna na ślinę.
  2. Nasze zabawki są ręcznie montowane i wielokrotnie przechodzą przez ręce naszych doświadczonych pracowników. To dzięki ich staranności uzyskujemy najwyższą jakość produktu. Taka procedura pozwala wychwycić ewentualne wady lub błędy produkcyjne.
  3. Testujemy, sprawdzamy, dopracowujemy – tak, aby każda zabawka z naszej manufaktury, która trafi do malucha była w pełni bezpieczna i dostarczała bezcennych wrażeń.
  4. Kartony na zabawki sami wycinamy i drukujemy. Całość tworzy niezwykłą kompozycję. Nasze opakowania są przyjazne środowisku i biodegradowalne. Na opakowaniu znajdziesz etykietkę z kodem kreskowym, oznaczeniami producenta oraz wyraźne wskazanie grupy wiekowej dla której przeznaczona jest zabawka. ​Proces pakowania to końcowy etap, na którym zabawka uzyskuje swoją ostateczną formę.
  5. Po zapakowaniu, zabawki trafiają do naszego krakowskiego magazynu, zaś później prosto do naszych klientów na całym świecie. Wysyłkę realizujemy za pośrednictwem firm kurierskich…lądem, morzem i powietrzem 🙂